Pasica
Ormož ostal brez poslanca! PDF natisni E-pošta
Prlekija
Nedelja, 04 December 2011 18:51

Tabla pri Svetem Tomažu
Ormož ostal brez poslanca spodaj so objavljeni vsi poslanci. 
Delni neuradni izidi: vodi Janković (28 sedežev), sledita Janša (26 sedežev) in Pahor (10 sedežev)
Po delnih neuradnih izidih je zmagala Lista Zorana Jankovića. Sledita SDS in SD. Parlamentarni prag bi prestopili še Lista Gregorja Viranta, DeSUS, SLS in NSi.

Izidi vzporednih volitev kažejo podobno, največ poslanskih sedežev v parlamentu bo dobila Pozitivna Slovenija Zorana Jankovića (28), sledijo ji SDS (26), SD (10), Lista Gregorja Viranta (8), po šest poslanskih mest bosta dobila DeSUS in SLS, štiri pa NSi.

Delni neuradni izidi: vodi Janković (29,4 %), sledita Janša (25,5 %) in Pahor (10,4 %)

Po prvih delnih neuradnih izidih, ki jih je objavil DVK je na predčasnih parlamentarnih volitvah zmagala Lista Zorana Jankovića (29,61 odstotka). Sledita SDS (25,61 odstotka) in SD (10,55 odstotka). Parlamentarni prag bi prestopili še Lista Gregorja Viranta (8,05 odstotka), DeSUS (6,91 odstotka), SLS (6,76 odstotka) in NSi (4,67 odstotka).

Vzporedne volitve: Janković 29,08 %, Janša 26,54 %, Pahor 10,79 %
Do 11. ure rekordno nizka udeležba
Izidi vzporednih volitev kažejo, da bo največ poslanskih sedežev v parlamentu dobila Pozitivna Slovenija Zorana Jankovića (28), sledijo ji SDS (26), SD (10), Lista Gregorja Viranta (8), po šest poslanskih mest bosta dobila DeSUS in SLS, štiri pa NSi.
Vzporedne volitve je izvajala agencija Mediana, anketirali so preko 16.000 ljudi. Za Pozitivno Slovenijo je glas oddalo 29,08 odstotka anketirancev, za SDS 26,54 odstotka, za SD 10,79 odstotka, za Viranta 8,66 odstotka, za DeSUS 6,7 odstotka za SLS 6,38 odstotka za NSi pa 4,7 odstotka. Dozdajšnje parlamentarne stranke SNS, LDS in Zares po rezultatih vzporednih volitvah parlamentarnega praga niso prestopile.

Večina volišč po državi se je zaprla, volijo še v volilnem okraju Tržič. Do 16. ure je volilo 48,29 odstotka upravičencev. V Ptujski volilni enoti je udeležba 45,95% oziroma od 215.472 upravičencev je volilo 99.007 volilcev. 

Na predčasnih parlamentarnih volitvah je okoli 1.700.000 volilnih upravičencev na okoli 3.600 voliščih izbiralo 90 poslanceNa predčasnih volitvah poslancev v Državni zbor je imelo pravico glasovati skupaj 1.709.998 volivcev. Glasovalo je skupaj 829.400 volivcev in sicer: 
Volilni molk je bil podaljšan do 20. ure, ko bodo začeli objavljati prve izide zaradi zapleta v Tržiču
Zaradi zapleta z izginotjem 100 glasovnic v Tržiču bodo volitve na 23 voliščih v tem volilnem okraju podaljšane do 20. ure. To pomeni, da bo tudi volilni molk v državi veljal do 20. ure. 
Kot je na konferenci za novinarje dejal predstavnik Državne volilne komisije Anton Gašper Frantar, se je Okrajna volilna komisija 7. okraja 1. volilne enote (Tržič) odločila, da se glasovanja na voliščih, ki so bila znova odprta, podaljša do 20. ure, "kar pomeni, da se vse, kar bi se sicer dogajalo ob 19.00, premika na 20.00".
"Koliko časa se bo glasovanje podaljšalo, ni bil sklep DVK-ja, saj to ni v njeni pristojnosti, pač pa okrajne volilne komisije. Upam, da so ocenili tako, da bo omogočeno vsem v dodatni uri oddati glas," je še poudaril in dodal, da kriminalistična preiskava glede izginulih glasovnic poteka.
Nekaj pred osmo uro zjutraj je bilo ugotovljeno, da je konec tedna s sedeža tržiške okrajne volilne komisije izginilo 100 volilnih lističev. Policisti so odšli na kraj dogodka in zdaj zbirajo potrebna obvestila, da bi ugotovili vse okoliščine suma kaznivega dejanja, so sporočili s kranjske policijske uprave.
Predsednica okrajne volilne komisije v Tržiču, Nevenka Hafner, je za MMC dejala, da naj bi glasovnice iz občinske sejne sobe izginile med petkom in nedeljo. Sama je bila o izginotju obveščena danes okoli 8. ure. Na vprašanje o morebitnem varovanju glasovnic odgovarja, da obstaja možnost, da je neznani storilec v omenjene prostore vstopil s ključem. Mogoče je tudi, da so bile glasovnice založene. Med začasnim zaprtjem volišč so bile še neizpolnjene glasovnice posebej podpisane, morebitne neoznačene, ki bi bile čez dan oddane, pa bodo tako postale sledljive.
Navodila za delo volilnih odborov na predčasnih volitvah (ki jih izda DVK) sicer narekujejo, da se sme glasovanje "prekiniti samo, če bi na volišču nastal nered". "V takem primeru prekine volilni odbor glasovanje za toliko časa, dokler se ne vzpostavi red. Zakaj je bilo glasovanje prekinjeno in za koliko časa, se vpiše v zapisnik. Če je bilo glasovanje prekinjeno za več kot eno uro, se glasovanje lahko ustrezno podaljša."
Skladno s pravili se sicer za vsako volišče pripravi in preda volilnemu odboru toliko glasovnic, kot je število volivcev, vpisanih v volilni imenik.
Iz Kazenskega zakonika
154. člen Kazenskega zakonika (KZ-1) navaja, da "kdor pri volitvah ali glasovanju uniči, poškoduje, prikrije ali ponaredi kakšno listino o volitvah ali glasovanju ali kakršen koli predmet, ki je dokaz za ugotavljanje izida volitev ali glasovanja, se kaznuje z denarno kaznijo ali zaporom do enega leta". Če omenjeno dejanje stori uradna oseba pri opravljanju svoje dolžnosti v povezavi z volitvami ali glasovanjem, se kaznuje z zaporom do dveh let.
Volilna komisija je objavila tudi neuradno začasno listo kandidatov, ki so se uvrstili v državni zbor. V parlamentu so vsi predsedniki uvrščenih strank in številni znani Slovenci.
Po do zdaj znanih neuradnih izidih je zmagovita Pozitivna Slovenija Zorana Jankovića dobila 28 mandatov v državnem zboru. Poleg predsednika Zorana Jankoviča so se v parlament uvrstili tudi znana imena in nekdanji prebegli SD-jevci.
Prebegle SD-jevke v parlament v Jankovićevi družbi

Novi parlamentarci bodo torej tudi prebegle SD-jevke Melita Župevc, Janja Klasinc, Renata Brunskole, košarkarska legenda Peter Vilfan, novinarja Mitja Meršol in Tamara Vonta, predsednik Zavoda Tivoli, pod okriljem katerega so tudi Stožice, Roman Jaklič, nekdanja poslanka SNS-a in nato Lipe Barbara Žgajnar Tavš, podžupan Jani Möderndorfer ter prebegli član DeSUS-a in župan Slovenj Gradca Matjaž Zanožkar.
Drugi poslanci Pozitivne Slovenije naj bi postali še Alenka Bratušek, Alenka Pavlič, Jerko Čehovin, Lejla Hercegovac, Gašpar Gašpar-Mišič, Maša Kociper, Saša Kos, Maja Dimitrovski, Jožef Kavtičnik, Stanko Stepišnik, Jože Velikonja, Stojan Pelko, Dragan Bosnić, Borut Ambrožič, Darko Jazbec in Branko Ficko.
Černača in Petka ne bo v parlamentu

Med poslanci SDS-a bodo tudi v tem mandatu Janez Janša, Branko Grims, Eva Irgl, Alenka Jeraj, Jože Tanko, Andrej Vizjak, Ivan Grill, Jože Jerovšek, Branko Marinič, Marijan Pojbič, Zvonko Lah, Štefan Tiselj, Danijel Krivec in Vinko Gorenak. Poslanci bo tudi nekdanji minister za notranje zadeve Dragutin Mate, nekdanji gospdoarski minister Andrej Vizjak in direktor UKC Maribor Gregor Pivec.
Nova imena so Janšev svetovalec za gospodarstvo Andrej Šircelj ter Marko Pogačnik, Irena Tavčar, Romana Tomc, Janja Napast, Ljubo Žnidar, Mateja Pučnik, Tomaž Lisec in Franc Breznik. Med poslanci ne bo Zvonka Černača in Mira Petka.
SD-jevci so sami znani obrazi
SD bodo predstavljali sami znani obrazi. Poleg Boruta Pahorja še dozdajšnji poslanci Samo Bevk, Mirko Brulc, Andreja Črnak Meglič, Janko Veber, Matjaž Han, Majda Potrata. Pridružili se jim bodo še nekdanji velenjski župan Srečko Meh, kmetijski minister v Pahorjevi vladi Dejan Židan in Stane Rozman.
Virant in skupina novincev
Zares nove obrze bo v poslanske klopi pripeljal Gregor Virant. Ob njem bodo sedeli še: Janez Belehar, Kristina Valenčič, Rihard Braniselj, Polonca Komar, Katarina Hočevar, Truda Pepelnik in Ivan Vogrin.
Erjavec je spet poslanec
Po treh letih bo poslanec znova postal tudi predsednik DeSUS-a Karl Erjavec, z njim pa še dozdajšnja poslanca Anton Urh, Franc Jurša. Nova imena so Ivan Simčič, Ivan Hršak in 
Marjana Kotnik Poropat.
Dva novinca v SLS-u
Tudi SLS bodo še naprej poslanci Radovan Žerjav (predsednik stranke), Franc Pukšič, Franc Bogovič in Jakob Presečnik. Novinca pa sta Franc Čebulj in Simon Unuk.
Novinci iz NSI-ja
Vnovičen preboj je tokrat uspel NSičju, ki ga bodo v državnem zboru zastopali predsednica Ljudmila Novak, nekdanja poslanca Jožef Horvat in Anton Kokalj ter novo ime Iva Dimic.
Med izvoljenimi je tudi poslanec italijanske narodnosti Roberto Battelli, kdo bo zastopal madžarsko manjšino pa še ni znano.
Seznam novih poslancev je še neuraden, saj se lahko imena po prispelih glasovuih iz tujine še spremenijo.
Sklepna misel: Stranke so nastavile znane obraze tako, da so vsi tam kjer si želijo biti. Vrejo socialna omrežja, kjer kar dežujejo take in drugačne opazke...