Pasica
Rokometni detajli... PDF natisni E-pošta
Šport
Sreda, 02 April 2014 10:58

...V prešnjem vikendu sta oba naša rokometna ligaša zabeležila poraze, zelo zanimivo pa je bilo v Vejki Nedli.

Slovan – Jeruzalem 29 : 28 (15 : 12)
Slovan: Župič (12 obramb), Kastelic; Erak, Križman, Sankovič 5, Bogdanič Jenko 2, Matajič 3, Cvetko, Skušek 7 (7), Kete 5, Pogačnik 6, Kolakovič, Jandrič, Kovačič 1, Krivic. Trener: Mladen Stanič
Jeruzalem Ormož: Žuran (6 obramb), Belec (7 obramb), T. Cvetko; Poznič 2, Kolmančič 1, Putarek, Bogadi 1, Radujković 2, Čudič 10 (7), Gregorc 3 (1), Šišmanovič 5, Mesarić 2, Rajšp, Peček 2, Kirič. Trener: Saša Prapotnik
Sedemmetrovke: Slovan 8 (7); Jeruzalem 9 (8).
Izključitve: Slovan 8; Jeruzalem 6 minut.

Rokometaši Jeruzalema so v tretji tekmi Lige za obstanek po dveh zmagah proti Krškem in Izoli doživeli prvi poraz. Za Vinarje je bila usodna ekipa Slovana. Gostitelji so bili bolj želni zmage in po prvem prevzemu vodstva s 3 : 2 prednosti več niso izpustili iz svojih rok. Najvišja prednost Slovana je znašala pet zadetkov, 18 : 13 v 34. minuti. Jeruzalem se je v 45. minuti približal le na gol zaostanka, 23 : 22, a so sila borbeni domačini znova v 56. minuti ušli na štiri gole prednosti, 29 : 25. Za popolni preobrat je Vinarjem zmanjkalo časa. Zdaj prednost sedmouvrščenega Jeruzalema na lestvici znaša le točko pred osmouvrščenim Slovanom. V 4. krogu Lige za obstanek Jeruzalem v petek 11. aprila ob 19.30 uri na Hardeku gosti zasedbo Sviša iz Ivančne Gorice.

ROKOMET, 1. B SRL, 18. krog:
Velika Nedelja nemočna proti Dravi
Velika Nedelja Carrera Optyl – Drava 21: 31 (12 : 19)
Velika Nedelja Carrera Optyl:Zorec 2, Kaučič, Bombek, Hanželič 3, Bezjak 2, Veselko, Štefičar 11, Preac 7 obr., M. Špindler, Dogša 2 obr., Lorenčič, Cimerman 3, Šerod. Trener: Bojan Munda

Derbi, kot so tekmo nekateri imenovali, so zasluženo dobili gostje. Gledalci v športni dvorani Velika Nedelja so videli vse, kar lahko ponudi rokometna tekma. Dogajali so se tudi dogodki, ki na športna igrišča ne sodijo, vendar …
Tekmo so bolje začeli domači, ki so vodili vse do 12. minute, ko so gostje iz sedemmetrovke izenačili in takoj zatem prešli v vodstvo, ki so ga do konca polčasa iz minute v minuto uspešno višali. Po končanih 30 minutah so gostje zadeli še z 9 metrov za prednost 12 : 19. Tekma je bila na trenutke zelo groba, kar pa sta sodnika dovoljevala in bila v veliki meri odgovorna za dogodke, ki so se zgodili v nadaljevanju tekme. Kar nekaj prekrškov (Hanželič, Požar, Lukežič) ni bilo pravilno sankcioniranih, zato je bila nervoza na obeh straneh še nekoliko višja.
Tudi v nadaljevanju tekme je bil razplet podoben zaključku prvega dela. Gostje so igrali bolje, “močneje” in so popolnoma nadzorovali potek tekme. Da bi lahko prišlo do neljubih dogodkov, je bilo čutiti že v zraku. Tudi prijateljski pogovor med navijači obeh klubov med polčasoma je bil napeljan v tej smeri, saj je bila ugotovitev vseh, da sta sodnika tokrat “premehka”. Prvič se je zaiskrilo v 41. minuti, ko je Aleš Bezjak naredil nepotrebni prekršek, saj je v pol protinapadu zaustavljal Žiga Lesjaka, ta pa je odreagiral nešportno in ponudil komolec domačemu igralcu. Epilog: rdeča kartona. Ob teh dogodkih je svojo veličino pokazala tudi klop gostov, saj je trener gostov delil psovke vsem po vrsti (domači mu seveda niso ostali dolžni), pomočniki pa so se obnašali kot veliki mirovniki. Po umiritvi strasti se je tekma nadaljevala tako, kot do omenjenih dogodkov, saj so gostje uspešno branili visoko vodstvo, ki je v 49. minuti znašalo že 17 : 29. Ko smo vsi v dvorani pričakovali konec tekme in še en poraz domačih je ponovno počilo. Tokrat je bil avtor incidenta Bojan Cimerman, ki je ob prekršku odreagiral nešportno in s komolcem udaril Jana Maroha. Naenkrat so bili na igrišču vsi, ki so še sekundo prej sedeli na klopi za rezervne igralce. Epilog: rdeči kartoni za Cimermana, Potočnjaka in Munda?
Po koncu tekme je sledilo veliko veselje gostov, domači pa so še enkrat sklonjenih glav zapustili parket športne dvorane. Tekma seveda še ni bila končana, saj je bilo potrebno izpolniti poročila in izjave, gosti pa so “morali” prepričati sodnike kako in kaj, šele nato je sledil stisk rok.
Vir: RK VELIKA NEDELJA CARRERA OPTYL