Pasica
NAGRADNA IGRA - DVD RONALDO PDF natisni E-pošta
Zabava
Četrtek, 26 April 2012 13:45

Naslovnica DVDjevVčeraj smo imeli v Madridu moč videti kako je največji evropski klub nadigral tudi legendarni madridski Real. Junak filma "TESTED TO THE LIMIT!" se je iz junaka, ki je v tekmi zabil dva zadetka prelevil v tragičnega junaka saj mu je Manuel Neuer ubranil strel iz 11-metrovke.

Sponzor Cristiana Ronalda pa nam je namenil dva orginal DVDja s slovenskimi podnapisi, za nagrado pa se lahko potegujete tako, da spodaj napišete nekaj izvirnega o Ronaldu ali pa npr. o njegovem soigralcu Ramusu in se tako potegujete za nagrado...

Sponzor nagradne igre je podjetje Castrol

Nogometaši Bayerna so se v velikem slogu uvrstili v finale Lige prvakov. Na razgretem Santiagu Bernabeu so po izvajanju 11-metrovk (3:4) izločili Real Madrid.

Marsikdo je pričakoval, da bodo nogometaši Reala v Madridu precej boljši nasprotnik, a še zdaleč ni bilo tako. Nemci so sicer slabo začeli, a zadeli pomemben gol, ki je tekmo prevesil v podaljška in izvajanje 11-metrovk. Bavarci so si priigrali tudi nevarnejše priložnosti, ki pa jim jih ni uspelo izkoristiti. Tekma bi se lahko končala tudi po rednem delu srečanja, ko se je v 86. minuti pred vrati Reala znašel Mario Gomez, a ta žoge ni najbolje sprejel.

Ronaldo zadel za ekspresno vodstvo
Gostitelji so takoj planili na gol Bayerna in pritisnili na gostujočo obrambo, ki je Špance v uvodnih minutah ustavljala zgolj s prekrški. Že v 3. minuti so prvič testirali vratarja Manuela Neuerja, ko je po lepem prodoru Angela di Marie z dobrih petih metrov sprožil Sami Khedira, a je nemški reprezentančni vratar strel ubranil. Bil pa je povsem nemočen ob strelu z bele točke, ki ga je tri minute pozneje izvedel Cristiano Ronaldo. Najstrožjo kazen si je prislužil David Alaba, ki je po strelu di Marie v kazenskem prostoru igral z roko.

Bayern napadal, zadel pa Real
Bavarcev hiter zadetek Reala ni šokiral. Takoj zatem se je fantastična priložnost ponudila Arjenu Robbnu, a je Nizozemec po lepem predložku Alabe iz neposredne bližine žogo poslal krepko čez gol. V 12. minuti je bilo pred vrati Reala znova vroče. Mario Gomez je z 20 metrov nevarno sprožil, Iker Casillas je strel ubranil, pred Franckom Riberyjem pa je žogo v kot odbil Khedira in s tem preprečil izenačenje. Le dve minuti pozneje so gostitelji vodstvo podvojili. Po srečno odbiti žogi je Mesut Özil z natančno globinsko podajo našel Ronalda, ki je hladnokrvno dosegel še 10. zadetek v letošnji Ligi prvakov. Özil je letos Ronaldu v vseh tekmovanjih podal že za 18 golov.

Robben prepolovil zaostanek
Kljub zaostanku in peklenskemu vzdušju na Bernabeu so Nemci še naprej napadali, v 21. minuti je Mario Gomez z razdalje sprožil mimo gola, dve minuti pozneje je poskusil še Luiz Gustavo, vendar se izid ni spremenil. Se pa je spremenil v 27. minuti, ko je bil z bele točke natančen Robben. Po lepo uigrani akciji je Pepe v kazenskem prostoru na nedovoljen način zaustavil Gomeza, glavni sodnik Viktor Kassai je pokazal na belo točko, Robben pa je tako dosegel še četrti zadetek v letošnji Ligi prvakov.

Bavarci neprestano napadali
Naleti Bayerna niso pojenjali. Real je sicer dvakrat nevarno zapretil prek Karima Benzemaja, ki je v 31. minuti z leve strani žogo poslal za las mimo leve Neuerjeve vratnice, in Ronalda, ki je s prostega strela meril naravnost v nemškega vratarja, toda precej nevarnejši so bili Bavarci. Xabi Alonso je po zmedi v kazenskem prostoru z zadnjimi močmi preprečil izenačenje, v 42. minuti je po hitro izvedenem avtu Casillasa nastreljal še Gomez. V sodnikovem podaljšku je Robben s prostega strela še ogrel dlani domačega vratarja. Žoga je na poti proti vratom Pepeja sicer zadela v roko, vendar Kassaijeva piščalka ni oglasila.

Drugi polčas precej bolj miren
V nadaljevanju je raven igre kar precej upadla. Že v 48. minuti je sicer po predložku Philippa Lahma z glavo nevarno sprožil Gomez, a je ostalo pri 2:1. 9-kratni evropski prvaki so se sicer trudili, nasprotnika so poskušali na levi nogi ujeti predvsem z bliskovitimi hitrimi napadi, ki pa niso obrodili sadov. Še najnevarnejši so bili v 56. minuti, ko je iz obrata z diagonalnim strelom proti vratom ustrelil Benzema in izsilil obrambo odličnega Neuerja. V 70. minuti je francoski napadalec po povratni podaji Ronalda proti vratom sprožil še enkrat, a je žogo poslal pod oblake.

Polfinalni obračun tretjič v podaljška
Štiri minute pred iztekom rednega dela srečanje je imel finale 'na nogi' Gomez, ki se je po fantastično izpeljani akciji med Alabo in Robbnom znašel pred vrati, a je žogo slabo sprejel in Real se je ubranil. Izredno napet obračun se je nato prevesil v podaljška. V zgodovini Lige prvakov sta se le dva polfinalna obračuna prevesila v podaljšek. V sezoni 2006/07 je Liverpool po izvajanju 11-metrovk ugnal Chelsea, leto pozneje pa so Londončani ugnali rdeče. V podaljških si ekipi sicer nista priigrali resnejših priložnosti, zato so potnika v finale odločili streli z 11 metrov.

Strele z bele točke so bolje izvajali Nemci. Pri Realu so zgrešili Ronaldo, Ricardo Kaka in Sergio Ramos (zadel je le Xabi Alonso), medtem ko sta pri Bayernu 11-metrovko zapravila Toni Kroos in Philipp Lahm. Zadeli so Alaba, Gomez, za finale pa še Schweinsteiger.

Bayern se bo 19. maja torej v finalu na Allianz Areni udaril s Chelseajem. Nazadnje je ekipa v finalu Evropskega pokala oziroma Lige prvakov na svojem stadionu igrala leta 1984. Takrat je Roma na rimskem Olimpicu po izvajanju 11-metrovk klonila pred Liverpoolom.